Bey lokması:))

İyi akşamlar canlarım..Tamda yemek zamanı ama o zaman buyrun size adını kendim uydurduğum bir tarif vereyim size..Bu gün öğlen beri iki kere okula gidip geldim oğlana ilaç yazdırdım ayaküstü kirayı verdim..Markete girdim geldim koştur koştur gördüğünüz mamaları yaptım..

Biraz büyük oldu ayaküstü acele yapınca fazla özenmedim..

Devrim'e söz verdimdi ekleyeceğim diye sözümde durmamazlık etmiyeyim dedim...Çocuklarında yarın sınavı var ders çalışıyorlar çabucak ekleyip kalkayım yoksa başıma toplanırlar:))))

Hemen malzemeye geçiyorum..Mayalı hamuru göz kararı yapardım sizin ölçü tuttum..

1 su bardağı sıcak suda 1 tatlı kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı şekeri erittim..1 su bardağı süt,1 adet bütün birde beyazı hamura yumurta,2 yemek kaşığı yoğurt,1 paket kurumaya,yarım su bardağıda sıvıyağ kullandım..

Ele yapışmayan bir hamur yaptım..Hani ele yapışınca yoğururken bir ses çıkar onun gibi olunca yoğurmayı bıraktım..Ama öööyylee sert değil hamurumuz..

İyice kabarınca hafif yağlanmış elimle parçalar koparıp çay tabağı kadar açtım, içine çiğ kıyma ve soğan,karabiber karışımından koydum..Dikkat edin kıyma ve soğan çiğ konuyor..Sonrada ağız kısımlarını toplayıp kese gibi büzdüm..

Hepside bitince fırında kurutmadan pişirdim..

İşteee ister böyle sade ister sarımsak&yoğurtlu yiyin üstünede salçalı yağ gezdirdim...Ama siz birazcık daha küçük yapın benim aceleye geldi bu sefer..

Hadi bakalım bey lokmasının tadına bakın nasıl olmuş..

                  img522/1821/beylokmasi2uy0.jpg

                  img116/8039/beylokmasi3ql3.jpg

                  img219/3245/beylokmasi4zn6.jpg

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !